Tokarki cena

Chcesz poznać cennik tokarek CNC - zadzwoń teraz - 607 030 800

Pojęcie ceny w ekonomii definiuje się jako ilość jakiegoś dobra, zazwyczaj pieniądza, za które sprzedający wyrazi zgodę na przekazanie praw do innego dobra. W marketingu idea ceny jeszcze bardziej się komplikuje, nie oznacza ona bowiem jedynie ilości pieniędzy, jaką trzeba zapłacić za dany produkt - stanowi również o cechach danego produktu. W ujęciu marketingowym cena produktu - definiuje cechy i wartości produktu, określa potencjalnych nabywców - grupa docelowa, kreuje produkt jako masowy lub ekskluzywny.

Tak też ma się cena tokarek oferowanych na rynku:

Tokarki cena - na co zwrócić uwagę:

Główny wpływ na cenę – ma jakość wykonania tokarek – im wyższa jakość tym wyższa cena tokarek – bezpośredni wpływ na cenę i jakość naszych tokarek - maja materiały z jakich wykonana jest maszyna, komponenty jakich użyto do budowy tokarek- wyposażenie elektro( w naszych tokarkach Siemens - bardzo wysokiej jakości – a cena jest stosowna do jakości), silniki, łożyska, sprzęgła i hamulce – zastosowane w tokarkach (w naszych tokarkach stosujemy układ sprzęgło - hamulec typu lamelowego  i hydraulicznego - najwyższej jakość czy silniki Siemens - co ma nie bagatelny wpływ na cenę tokarki, inni producenci – stosują tanie, mało komfortowe w użytkowaniu rozwiązania bez sprzęgła, z hamulcem nożnym). Następnym czynnikiem jaki ma wpływ na cenę - to na jakich maszynach została wykonana obróbka – poszczególnych elementów maszyny - łoże tokarki, skrzyni suportowej, wrzeciennika tokarki, wrzeciona tokarki, kół zębatych, wałów czy całych przekładni  itd. im nowsze precyzyjniejsze maszyny tym – lepszy wyrób końcowy – czyli podzespoły do budowy tokarki - nasze tokarki są wykonywane na nowoczesnych  maszynach najwyższej klasy tylko renomowanych producentów: obróbka łoża , korpusów - frezarka bramowa - TOS Kurim, szlifowanie łoża – precyzyjna szlifierka bramowa – Favretto, obróbka skrzyń suportowych – wytaczarka TOS Vansdorf, produkcja zębatek – precyzyjne maszyny do kół zębatych itd. – cena zakupu nowoczesnych maszyn jest wysoka – także ma to również wpływ na cenę i jakość tokarek, np. konkurencja produkująca na starych maszynach – nie jest w stanie osiągnąć naszej jakości, ale za to mogą sprzedawać maszyny w niższych cenach.

Kontrola końcowa Tokarek:

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na cenę tokarki jest kontrola końcowa  maszyn- nasze tokarki – na każdym etapie produkcji przechodzą szczegółową kontrolę, w ostatnich latach została zakupiona specjalna maszyna pomiarowa firmy Zeiss umożliwiająca szczegółowe, precyzyjne pomiary poszczególnych elementów - dodatkowo po złożeniu w całość takie podzespoły jak wrzeciennik, skrzynie przekładniowe itp - są testowane na specjalnych stanowiskach - przed montażem tokarki, podobnie inne elementy – taki proces kontroli pochłania czas i generuje koszty – dlatego ma również wpływ na cenę tokarek.

Obsługa serwisowa używanych tokarek CNC:

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę maszyn jest opieka i obsługa serwisowa, tańsze maszyny z dalekiego wschodu – trudno nawet porównać  odnośnie obsługi serwisowej gdyż cały obowiązek serwisowy spoczywa na firmie sprowadzającej takie maszyny, a tu trudno porównać z kolei  możliwości wsparcia serwisowego przez fabrykę i przez firmę handlową która nie może się równać z możliwościami producenta, dlatego cena naszych  maszyn uwzględniająca takie okoliczności – i  jest wyższa od ceny maszyn np. z dalekiego wschodu, w tym zdalną diagnostykę dla maszyn CNC, plus dostępność części zamiennych (nie trzeba ich sprowadzać z dalekiego wschodu, dlatego nawet przy awariach termin naprawy jest zdecydowanie krótszy).

Tak więc cena tokarek to nie tylko porównanie danych technicznych „na papierze” np. naszych maszyn do innych producentów szczególnie z dalekiego wschodu, gdzie często trudno się dowiedzieć o szczegółowe dane techniczne maszyn, a także o zastosowane komponenty do budowy tokarek, czy sprawy zasadnicze jak – jak jest twardość łoża, jakie zastosowano łożyska, jaki jest max.ciężar detalu możliwy do obróbki na maszynie dla danego modelu itd. - wiec jak ocenić właściwie ich precyzję, użyteczność czy dokonać świadomego wyboru - piszemy o tym z doświadczenia gdyż przed podjęciem współpracy z renomowaną firmą TOS Trens – robiliśmy szczegółowe rozeznanie rynku europejskiego i dalekowschodniego, oczywiście są też „ogarnięte” firmy głownie tajwańskie od wielu lat produkujące głownie na export do Europy, Japonii i USA - ale… właśnie ale ceny maszyn takich firm są właściwie bardzo podobne do cen tokarek produkowanych Europie – gdzie często różnice w cenie tokarek wynikają z kursu dolara amerykańskiego, wysokości podatków i kosztów pracy co stanowi ok.10% wartości tokarek.

Dlatego świadomy klient wie, że za dobrą maszynę niezależnie gdzie jest wyprodukowana musi zapłacić stosowne pieniądze i nie da się kupić dobrej maszyny płacąc - 50% - ceny tokarki produkowanej w Europie według najwyższych standardów.

Cena tokarki czy innego produktu musi gwarantować producentom i sprzedawcom zwrot inwestycji w produkt oraz zysk. Ze strony producenta na decyzję w kwestii ustalania ceny produktu wpływają cele polityki cen, cele marketingowe, koszty oraz założenia marketingu-mix. Czynniki zewnętrze, wpływające na decyzję ustalania ceny to jej akceptacja przez nabywców, oczekiwania dystrybutorów, konkurencja, a także normy i regulacje prawne. Cena produktu powinna być ustalona na podstawie analizy wszystkich wymienionych aspektów. Ponadto jej ustalenie powinno być poparte znajomością wielu czynników wpływających na jej ostateczny kształt o czym wspominamy powyżej.

Podsumowując - klienci często nie zdaja sobie sprawy z tych wszystkich kwestii decydując się na zakup – patrzą na oferty głównie przez pryzmat ceny tokarek, a później są zaskoczeni krótką żywotnością tokarek, ich brakiem precyzji – jeżeli nie od razu to po pewnym czasie. Tu również nasze opinie poparte są doświadczeniem – naszych klientów – którzy mieli dobre maszyny z TOS  lub innych renomowanych producentów i zdecydowali się na ekonomiczny zakup taniej tokarki teraz znowu wracają do zakupu tokarek o ustalonej wysokiej marce – ponieważ już wiedzą z własnego doświadczenia z czym wiąże się zakup tokarki o niskiej cenie. Jest też wielu klientów którzy nie oczekują zbyt wiele od zakupionej tokarki, nie maja precyzyjnych prac, używają tokarki sporadycznie - wtedy jak najbardziej tanie tokarki są warte uwagi.

Tokarki używane - po remoncie:

Ważną kwestia odnośnie ceny – w przypadku maszyn używanych – po remoncie – jest zakres remontu. W związku z tym ceny maszyn używanych często znacznie się różnią, ten sam typ maszyny może kosztować np. 40.000 pln i 70.000 pln – z tym, że decydując się na maszynę za 40.000 pln – trzeba zdawać sobie sprawę – jak został przeprowadzony remont generalny – a raczej należy zapytać co nie zostało zrobione.

Remont generalny każdej maszyny żeby był przeprowadzony prawidłowo musi niestety kosztować – ponieważ maszyna rozbierana jest na elementy pierwsze, wymieniane są wszystkie zużyte elementy, koła zębate, przekładnie, łożyska itd.. + szlifowanie loża – przywrócenie prawidłowej geometrii maszyny , dostosowanie do aktualnych standardów CE – to wszystko generuje koszty, także każda tokarka po prawidłowo zrobionym remoncie, w pełnym zakresie kosztuje około 70 % – nowej maszyny a niższa cena świadczy tylko o tym, że ktoś nam mówiąc kolokwialnie „wciska kit”. Ale mimo to na rynku polskim jest wielu klientów „mało wymagających” dla których najważniejsza jest cena, ładnie pomalowana maszyna , która działa – ale jak dział, jak długo będzie działała i jak będzie precyzyjna to już często inna kwestia i na etapie wyboru maszyny klienci nie zastanawiają się na tym, ponosząc później tego konsekwencje – czego mamy liczne przykłady spotykając się i rozmawiając z klientami.

CU400

 • Warunki dostawy: z dostawą (rozładunek i oleje do maszyny po stronie Kupującego)
 • Proponowane warunki płatności: 50% - przedpłata - do 7dni po podpisaniu umowy, 40% - do 7 dni po awizowaniu dostawy, 10% - do 7 dni po dostawie i odbiorze maszyny.
 • Termin wykonania remontu: ok.45 dni.
 • Ceny w EUR netto.
 • Gwarancja: 6 miesięcy gwarancji maszyna, 12 - miesiące gwarancji odczyt.
 • Ważność oferty - 15 dni.

OFEROWANE WARUNKI DO NEGOCJACJI HANDLOWEJ

TOKARKA KŁOWA UNIWERSALNA - bułgarska - po remoncie generalnym typ CU400/1500 12.000,00 EUR

maszyna w wykonaniu metrycznym, z wyposażeniem normalnym, mocowanie DIN B8, ISO 55022/55027, silnik główny 5/7,5 kW, bez oleju, elektro 3x 380V/50Hz, maszyna spełnia wymagania "CE".

Wyposażenie normalne:
 • uchwyt samocentrujący śred.200/250mm
 • podtrzymka
 • odlew żeliwny
 • układ chłodzenia
 • konik
 • pojemnik na wióry
 • imak czteronożowy, klucz do imaka
 • szybki posuw
 • zmienne koło do nacinania gwintów
 • wyjmowany mostek
 • dokumentacja techniczno-ruchowa DTR
Inne wyposażenie na życzenie klienta:
 • odczyt numeryczny (nowy) K+C Renishaw - 1600 euro
 • inne uchwyty, kły, tuleje zaciskowe, uchwyt do tulei, uchwyt wiertarski
Maszyna odbudowana na starym korpusie, posiada nową tabliczkę znamionową z aktualnym rokiem produkcji, napięcie sterowania 24V, wyłącznik bezpieczeństwa, osłony wg. standardu CE, posiada gwarancję.

Dane techniczne CU 400 ZMM Sliven
długość toczenia 1000 mm
wysokość w kłach 210mm
średnica toczenia nad łożem 440 mm
średnica toczenia nad suportem 230 mm
przelot wrzeciona 62 mm
średnica toczenia w mostku 620mm
szerokość łoża 360mm
posuw poprzeczny 260mm
posuw sanek górnych 140mm
zakres obrotów 20-2000 obr/min (ilość 21)
moc silnika 5 / 7,5 k
imak narzędziowy 30x25 mm
wysuw tulei konika 130mm
średnica tulei 70mm
stożek tulei MK5
przesuw poprzeczny +/- 10
wymiary 2435x1185x1286
waga tokarki 2360 kg

Standardowo zakres remontu generalnego obejmuje:
 • demontaż maszyny na części pierwsze do elementów nierozbieralnych
 • pomiar odchyleń poszczególnych części  i elementów - wymiana zużytych części
 • szlifowanie łoża,
 • nowe okablowanie elektro i nowa tablica sterująca - panel przedni
 • nowe tabliczki, uchwyty
 • nowy wygląd zewnętrzny - osłony imaka, uchwytu, śruby pociągowej,   sterowanie 24V, wyłącznik bezpieczeństwa - spełnia wymagania CE
 • nowe śruby i nakrętki
 • wymiana wszystkich łożysk
 • nowe uszczelniacze i zużyte koła zębate
 • nowe pasy napędowe, nowe kliny
 • wykonanie geometrii wg europejskich standardów DIN8606
 • nowe oświetlenie
 • nowa pompa olejowa
 • kontrola funkcji maszyny i sprawdzenie jej pod kątem geometrii
 • test pracy maszyny

C13MB

 • Warunki dostawy: z dostawą
 • Warunki płatności: 50% - przedpłata - do 7dni po zamówieniu, 40% - do 7 dni po pisemnym awizowaniu dostawy, 10% - do 7 dni po dostawie.
 • Termin realizacji: do 3- miesięcy od daty zamówienia i wypełnienia warunków płatności.
 • Ceny w EUR netto. Kurs walut przeliczany po kursie sprzedaży Alior Bank - z dnia realizowania poszczególnych płatności.
 • Gwarancja: 12 miesięcy gwarancji.
 • Ważność oferty - 14 dni.

OFEROWANE WARUNKI DO NEGOCJACJI HANDLOWEJ

TOKARKA KŁOWA UNIWERSALNA typ C13MB/2000 18.500,00 EUR

maszyna w wykonaniu metrycznym, z wyposażeniem normalnym, mocowanie DIN B11, ISO 55022, przelot wrzeciona 103 mm, silnik główny 13 kW, kolor RAL, bez oleju, elektro 3x 400V/50Hz, maszyna wykonana wg. standardów "CE".

Wyposażenie normalne:
 • jednolity odlew żeliwny z szlifowanym, hartowanym łożem
 • układ chłodzenia
 • cztero-pozycyjny imak narzędziowy
 • konik
 • oświetlenie maszynowe
 • pojemnik na wióry
 • szybki posuw
 • wyjmowany mostek
 • hamulec
 • osłony do maszyny wg. wymagań CE
 • dokumentacja techniczno-ruchowa w j. polskim
Wyposażenie w cenie maszyny:
 • podtrzymka sztywna
 • podtrzymka ruchoma
Dane techniczne C13MB x 1500
średnica toczenia nad łożem [mm] 800
średnica toczenia nad suportem [mm] 540
średnica toczenia w wybraniu mostka [mm] 1050
średnica przelotu wrzeciona [mm] 103
rozstaw kłów [mm] 2000
szerokość łoża 540
max. ciężar detalu 3000 kg
liczba prędkości obrotowych wrzeciona 22
zakres prędkości obrotowych [obr/min] 8÷1000
moc silnika [kW] 13
wymiary gabarytowe dł x szer x wys. 3535x1400x1660
ciężar obrabiarki [kG] dla 2000mm 5600

Zakres remontu generalnego obejmuje:
 • demontaż maszyny na części pierwsze do elementów nierozbieralnych
 • pomiar odchyleń poszczególnych części  i elementów - wymiana zużytych części
 • szlifowanie łoża, suportu, wrzeciona
 • nowe okablowanie elektro i nowa tablica sterująca - panel przedni
 • nowe tabliczki, uchwyty
 • nowy wygląd zewnętrzny - osłony imaka, uchwytu, śruby pociągowej, sterowanie 24V, wyłącznik bezpieczeństwa - spełnia wymagania CE
 • nowe śruby i nakrętki
 • wymiana wszystkich łożysk
 • nowe łączniki
 • nowe uszczelniacze i zużyte koła zębate
 • nowe pasy napędowe
 • nowe kliny
 • wykonanie geometrii wg europejskich standardów DIN8606
 • nowe oświetlenie
 • nowa pompa olejowa
 • kontrola funkcji maszyny i sprawdzenie jej pod kątem geometrii
 • test pracy maszyny
Maszyna po remoncie C13MB

ZAUFALI NAM

 • KPT
 • Motgum
 • Utechtechnics
 • Robak
 • Tekla
 • Awers
 • Intech
 • Unimet
 • Resurs
 • Greczka

NASI DOSTAWCY

 • ermaksan
 • sahinler
 • trens
 • amb picot
 • biegemaster
 • cmi durango
 • metalik
 • ozkoc
 • richo
 • stigal
 • sunmill
 • toma
 • tos
 • zshm
 • ut
 • wailer
 • Erkekoglu