Sterowania numeryczne SINUMERIK

Sterowania numeryczne SINUMERIK

Sinumerik 802D sl

Sinumerik 802D sl
SINUMERIK 802D sl jest kompaktowym i niezawodnym sterowaniem numerycznym. W jednej jednostce zintegrowane są w wszystkie podzespoły sterowania numerycznego CNC (NC, PLC, HMI) oraz sterowniki napęd. System SINUMERIK 802D sl jest stosowany do tokarek, frezarek, szlifierek i wycinarek, które posiadają do pięciu osi (w tym 2 wrzeciona). Dodatkowa oś pomocnicza sterowana jest za pomocą funkcji z PLC, co rozszerza zakres aplikacji dla głowic, palet i stołów podziałowych.

Sinumerik 828D

Sinumerik 828D
SINUMERIK 828D to nowoczesne, kompaktowe sterowanie CNC, przeznaczone dla wymagających maszyn frezarskich i tokarskich, stosowanych w aplikacjach warsztatowych. SINUMERIK 828D łączy w sobie CNC, PLC, sterowanie osiami oraz innowacyjny interfejs użytkownika. Wszystko to zostało zaimplementowane w kompaktowej obudowie, w wersji pionowej lub poziomej. Dzięki zaawansowanym funkcjom CNC, SINUMERIK 828D wyznacza nowe standardy w kompaktowej klasie sterowań numerycznych.

Sinumerik 828D Basic T

Sinumerik 828D Basic T
SINUMERIK 828D Basic T to najlepsze rozwiązanie do tokarek, idealnie nadaje się zarówno do licznych operacji toczenia, jak i wszystkich operacji wiercenia i frezowania płaszczyzny bocznej i czołowej detalu. Wysoka wydajność SINUMERIK 828D Basic T gwarantuje idealną powierzchnię obróbki w najkrótrzyma czasie, dzięki optymalnie dopasowanemu pakietowi napędowemu, składającemu się z SINAMICS S120 Combi i silników posuwowych oraz wrzecionowych.

Sinumerik 840D sl

Sinumerik 840D sl
SINUMERIK 840D sl (solution line) to właściwy system sterowania dla wielu zaawansowanych technologii w zakresie średnich i dużych obrabiarek.SINUMERIK 840D sl jest odpowiednim rozwiązaniem dla wielu różnorodnych technologii, jak toczenie, frezowanie, szlifowanie, obróbka laserowa, wycinanie lub wykrawanie. Doskonale sprawdza się zarówno przy produkcji mało-, jak i wielkoseryjnej, produkcji form oraz matryc, przy aplikacjach z dużą prędkością skrawania, obróbce drewna i szkła, w liniach obróbczych, a także w obrotowych maszynach indeksowych. 

SINUMERIK 840Di sl

SINUMERIK 840Di sl
SINUMERIK 840Di sl jest sterowaniem numerycznym w pełni opartym na komputerze przemysłowym. Otwarty i łatwy w obsłudze system tworzy standardowa platforma sprzętowa: komputer przemysłowy z zintegrowanymi funkcjami PLC oraz złączem do podłączenia napędów. SINUMERIK 840Di sl znajduje zastosowanie w obrabiarkach, urządzeniach specjalnych, elementach obsługi i przy modernizacjach maszyn, a w szczególności w aplikacjach, które wymagają zintegrowania funkcji sterowania NC na komputerze. Duża wydajność systemu SINUMERIK 840Di sl umożliwia sterowanie nawet dwudziestoma osiami. Jego funkcjonalność oparta jest na tym samym jądrze co SINUMERIK 840D sl.

ShopTurn / ShopMill

ShopTurn / ShopMill
ShopMill i ShopTurn umożliwiają proste i szybkie programowanie, ułatwiają obsługę frezarek i tokarek ze sterowaniem numerycznym przy produkcji warsztatowej. Graficzne programowanie pozwala na bardzo szybkie planowanie indywidualnych części i niewielkich serii. Bez znajomości programowania według kodów G, DIN/ISO można w szybki i prosty sposób przedstawić technologiczny przebieg produkcji w postaci harmonogramu pracy, który w przejrzysty sposób pokazuje wszystkie informacje technologiczne na poszczególnych etapach produkcji. Ekrany dynamicznej pomocy umożliwiają programowanie bez korzystania z dokumentacji użytkownika.

SINUMERIK MDynamics

SINUMERIK MDynamics
SINUMERIK MDynamics łączy mocny hardware sterowań numerycznych SINUMERIK, inteligentne funkcje CNC i wyjątkowy łańcuch procesu CAD/CAM/CNC, w pakiet technologiczny dla 3- i 5-osiowych maszyn frezarskich – oferowany w przystępnej cenie. Pakiety frezarskie SINUMERIK MDynamics dla układów 3- i 5-osiowych są dostępne dla systemów SINUMERIK 840D sl i SINUMERIK 828D. Dokładna obróbka powierzchni i precyzyjne wykończenie konturu w jak najkrótszym czasie, to czynniki, które znacząco wpływają na jakość obrabianego materiału i wydajność obróbki. Dokładnie w tym celu został sworzony technologiczny pakiet SINUMERIK MDynamics.

SINUMERIK Operate

SINUMERIK Operate
Nowy interfejs użytkownika SINUMERIK Operate jest jeszcze bardziej przejrzysty i intuicyjni niż dotychczas stosowane. SINUMERIK Operate łączy w sobie komponenty HMI-Advanced, ShopMill i ShopTurn, w jeden spójny, innowacyjny interfejs obsługi i programowania. SINUMERIK Operate ma przejrzystą strukturę, zapewniającą intuicyjną obsługę i wiele nowych, zaawansowanych funkcji, które umożliwiają połączenie programowania kolejnych kroków obróbki z programowaniem w języku wyższego poziomu, w jednym środowisku obsługowym. Dzięki temu możliwe jest szybsze, wydajniejsze i prostsze programowanie i planowanie produkcji.

SINUMERIK Integrate

SINUMERIK Integrate
SINUMERIK Integrate stanowi pakiet rozwiązań programowych przeznaczonych dla maszyn i systemów produkcyjnych wyposażonych w systemy sterowania SINUMERIK służących do masowego wytwarzania produktów w technologii obróbki skrawaniem. Poszczególne pakiety programowe realizują różnorodne zadania, takie jak: monitorowanie stanu urządzeń produkcyjnych, wspomaganie sterowania produkcją, archiwizacja i przesyłanie danych, itd.

Wykrywanie kolizji

Wykrywanie kolizji
Funkcja wykrywania kolizji została wprowadzona w najnowszej wersji oprogramowania systemowego 4.5 dla sterowania SINUMERIK 840D sl. Zapewnia ona optymalne zabezpieczenie przeciwko wystąpieniu kolizji w obszarze roboczym maszyny, pomiędzy statycznymi i dynamicznymi elementami maszyny oraz narzędziem w trakcie wykonywania ruchów. 

Integrate RunMyRobot

Integrate RunMyRobot
Opcja RunMyRobot umożliwia integrację robotów firmy KUKA z obrabiarkami sterowanymi CNC SINUMERIK 840D sl. Integracja polega na przejęciu sterowania robotem współpracującym z obrabiarką przez sterowanie numeryczne obrabiarki. W efekcie czego zarówno programista-technolog jak i operator maszyny mogą z pulpitu operatorskiego obrabiarki programować ruchy robocze maszyny, nadzorować pracę gniazda produkcyjnego obrabiarka –robot lub linii produkcyjnej oraz diagnozować taki układ produkcyjny.

Akcje synchroniczne

Akcje synchroniczne
Akcje synchroniczne są potężnym narzędziem zintegrowanym w sterowaniach SINUMERIK, używanym często przez producentów obrabiarek, gdyż w niektórych technologiach obróbki są niezastąpione, np. podczas obróbki laserowej. Akcje synchroniczne pozwalają zaprogramować praktycznie natychmiastową reakcję układu sterowania na wydarzenia w czasie rzeczywistym podczas aktualnie wykonywanego programu obróbki. Akcje synchroniczne są wykonywane w sposób synchroniczny do przebiegu programu – stąd też między innymi bierze się ich nazwa. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Czuj się swobodnie, dzwoniąc do nas Pn-Pt: 8 - 16. Jeśli potrzebujesz skontaktować się w innym czasie, wyślij wiadomość.

Przemysł motoryzacyjny

W celu zautomatyzowania linii produkcyjnych w przemyśle motoryzacyjnym oferujemy Państwu elastyczny system o konstrukcji modułowej TRANSLINE sl. Linie produkcyjne sterowane są za pomocą podzespołów, które zintegrowane są w jednym i dopasowanym do realizowanych zadań systemie.

Przemysł lotniczy

W celu zautomatyzowania linii produkcyjnych w przemyśle lotniczym również oferujemy odpowiednie rozwiązania.

Produkcja narzędzi i form

Produkcji narzędzi i form stawia się najwyższe wymagania pod względem precyzji, jakości powierzchni oraz prędkości obróbki. Dla tej branży oferujemy mieszankę możliwości sprzętowych i inteligentnego oprogramowania we wszystkich obszarach zastosowań.

Produkcja warsztatowa

Dzięki temu ShopMill® i ShopTurn® to proste i łatwe w obsłudze oprogramowania, które idealnie pasują do wymagań stawianych w produkcji przemysłowej. Programowanie z wykorzystaniem ShopMill lub ShopTurn oraz wsparcia graficznego nie wymaga znajomości programowania według kodów G, DIN/ISO.

System sterowania numerycznego SINUMERIK solution line obejmuje różne produkty. W zależności od przeznaczenia i wyposażenia obrabiarek proponujemy SINUMERIK 802D sl do zastosowania w tokarkach, frezarkach, szlifierkach i wycinarkach oraz SINUMERIK 840D sl i 840Di sl (oparty na technologii komputera przemysłowego) do zaawansowanych technologii. SINUMERIK solution line oparty na platformie napędowej SINAMICS umożliwia realizację modułowej koncepcji budowy maszyn, tworzy innowacyjny i dostosowany do indywidualnych potrzeb system sterowania CNC.

Skalowalny i otwarty

W systemie sterowania SINUMERIK solution line zarówno oprogramowanie, jak i platformy sprzętowe są oddzielnie skalowalne. Dzięki jednolitej strukturze wszystkie elementy systemu dają się łatwo łączyć w różne kombinacje. Poprzez Open Architecture SINUMERIK solution line otwarty jest na współpracę z HMI, CNC i PLC.

Zaawansowany system sterowania

Komunikacja w sterowaniu SINUMERIK solution line odbywa się za pośrednictwem typowych złączy komunikacyjnych, tj. przemysłowego Ethernet, PROFINET i PROFIBUS-DP. Unifikacja interfejsu użytkownika umożliwia szybkie i proste uruchomienie, serwisowanie i diagnozowanie maszyny. Nowością w SINUMERIK solution line jest elastyczna koncepcja obsługi za pomocą funkcji Thin-Client. System nie wymaga konserwacji ze względu na brak twardego dysku, baterii oraz wentylatora.

Podzespoły obsługi do każdego zastosowania

System obsługi i wizualizacji w systemie SINUMERIK solution line ma budowę modułową i składa się z różnych komponentów.
• SINUMERIK PCU (jednostka centralna NCU - zintegrowany komputer przemysłowy, dostępny o różnych poziomach wydajności);
• panel operatorski SINUMERIK (dostępne są różne rozmiary wyświetlacza);
• dodatkowe podzespoły obsługi (pulpit do sterowania maszyną, ręczny pulpit obsługi i klawiatury);

Dzięki temu osiagamy:

• wydajny, inteligentny i odporny system obsługi i wizualizacji w płaskiej, kompaktowej obudowie;
• część obsługową dostosowaną do indywidualnych potrzeb;
• możliwość rozbudowy dzięki przestrzennemu rozdzieleniu PCU i panelu operatorskiego (struktura zdecentralizowana) i zastosowanie aż do 5 takich samych paneli operatorskich na jednej, dużej maszynie;

Otwartość na indywidualne potrzeby klienta - SINUMERIK HMI pakiet programowy Open Architecture

Pakiet programowy SINUMERIK HMI umożliwia optymalizację części obsługowej na potrzeby maszyny oraz realizację różnych systemów programowania. Posiada własną, zintegrowaną filozofię obsługi, kopiowania istniejących i określonych części obsługowych, specjalne funkcje diagnozowania, zintegrowane zarządzanie obrabiarką oraz wiele innych.

ZAUFALI NAM

 • KPT
 • Motgum
 • Utechtechnics
 • Robak
 • Tekla
 • Awers
 • Intech
 • Unimet
 • Resurs
 • Greczka

NASI DOSTAWCY

 • ermaksan
 • sahinler
 • trens
 • amb picot
 • biegemaster
 • cmi durango
 • metalik
 • ozkoc
 • richo
 • stigal
 • sunmill
 • toma
 • tos
 • zshm
 • ut
 • wailer
 • Erkekoglu